Fiorentini goleada u Veroni, Đorđević strelac

Serie A 27. jan 201914:42 > 14:45
Gabriele Maltinti/Getty Images

Fudbaleri Fiorentine savladali su Kjevo na gostovanju rezultatom 4:3 posle niza preokreta u prvoj utakmici nedeljnog programa u okviru 21. kola Serije A.

Gosti iz Firence su na „Bentegodiju“ vodili u više navrata, ali je Kjevo do poslednjeg trenutka imao šansu da izvuče barem bod.

Fiorentina je povela golom Luisa Murijela u četvrtom minutu, da bi prednost udvostručio Marko Benasi 22 minuta kasnije. Do isteka sat vremena igre, tim iz Verone je stigao da izjednači – do kraja prvog poluvremena strelac je bio Mauriš Stepinski, a rezultat je poravnao Serđo Pelisije iz penala. Udarcu sa bele tačke prethodilo je isključenje Benasija, pa je Fiorentina poslednjih pola sata igrala sa igračem manje.

Kada je Federiko Kjeza postigao dva pogotka u roku od sedam minuta, u 79. i 86, činilo se da je Fiorentina rešila utakmicu, ali se za nešto pitao i fenjeraš. Srpski fudbaler Filip Đorđević je dao nadu domaćem timu golom u pretposlednjem minutu regularnog dela utakmice, ali se ispostavilo da je samo postavio konačan rezultat.

Kjevo je, inače, izuzetno oštećen i to pri vođstvu Fiorentine, pošto mu je poništen gol pošto je sudija konsultovao VAR. Fudbaler gostiju Alban Lafon napravio je veliku grešku prilikom izvođenja auta, što je Emanjuel Đakerini iskoristio i loptu poslao u mrežu. Sudija je gol poništio jer je Pelisije, koji je spremno čekao da preseče pas Lafona, ušao u kazneni prostor pre izvođena auta.

Đorđević je, inače, u igru ušao u 78. minutu, dok je Nenad Tomović zamenjen posle pola sata zbog povrede. Treći srpski fudbaler u redovima Kjeva Strahinja Tanasijević ostao je na klupi.

Posle sedme pobede, Fiorentina drži deveto mesto na tabeli sa 30 bodova, dok je Kjevo ostalo na samom začelju sa samo osam.