Đenovljani sigurni, lep gol i asistencija Lazovića

Serie A 28. jan 201922:36 > 22:39
Gabriele Maltinti/Getty Images

U ponedeljak je u italijanskoj Seriji A na programu bio samo jedan meč 21. kola, a fudbaleri Đenoe slavili su u gostima protiv Empolija 3:1 (1:0). Treći gol za goste delo je nekadašnjeg veziste Crvene zvezde Darka Lazovića.

Gosti su do vođstva došli u 18. minutu preko Kristijana Kuamea nakon prelepe duge lopte iskusnog Domenika Krišita.

Empoli je izjednačio u 63. minutu preko Di Lorenca, ali je tada na scenu stupio Darko Lazović – prvo je srpski vezista u 70. minutu nakon Besine asistencije fantastično plasirao loptu u gornji ugao golmana Provedela, a samo tri minuta kasnije atraktivnim centaršutom je namestio apsolutni „zicer“ Paragvajcu Antoniju Sanabriji.

Osim Lazovića, drugi srpski internacionalci nisu ulazili u igru – meč je u dresu domaćih presedeo Nikola Pejović, dok je kod gostiju na klupi bio Ivan Lakićević.

Nakon pobede Đenoa se nalazi na 13. mestu tabele u Seriji A sa 23 boda iz 21 susreta, dok je ekipa Empolija neposredno iznad zone ispadanja na 17. mestu sa 17 bodova. U narednom kolu Đenoa će kod kuće dočekati Sasuolo, dok će Empoli ugostiti Kjevo.

U nedelju je Juventus posle preokreta na „Olimpiku“ bio bolji od Lacija, a pobednički pogodak postigao je Kristijano Ronaldo u finišu meča iz penala.

Pogledajte REZULTATE i TABELU italijanske Serije A.