Spektakl u Firenci – 'Viola' se izvukla

Serie A 27. feb 201923:02 > 23:05
Gabriele Maltinti/Getty Images

Fudbaleri Fiorentine i Atalante igrali su nerešeno 3:3 u prvoj utakmici polufinala Kupa Italije, a revanš se igra za dva meseca u Bergamu.

Mnogo preokreta viđeno je na stadionu „Artemio Franki“ u Firenci, gde su gosti vodili 2:0 i 3:2, ali je ‚Viola‘ na kraju uspela da se izvuče.

Povezano

Tim iz Bergama je poveo preko Alehandra Gomesa u 16. minutu, koji je posle asistencije Slovenca Josipa Iličića istrčao sam ispred golmana Albana Lafona, a on nije imao šanse protiv njega. Na drugi gol se čekalo samo dva minuta, ponovo je Iličić bio asistent, a sjajno je proigrao Marija Pašalića, koji je samo natrčao na loptu i sproveo je u mrežu.

Odgovor Fiorentine je stigao na sličan način, pošto je domaći tim postigao dva gola za nešto više od tri minuta. Prvo je strelac bio Federiko Kjeza, a zatim i Marko Benasi, ali je Marten de Ron bombom, pošto je golman ‚ Viole‘ vratio loptu na ivicu kaznenog prostora zatresao mrežu Fiorentine.

Da utakmica bude završena bez pobednika postarao se Luis Murijel, pošto je bio na pravom mestu posle pasa Kjeze posle dobre akcije sa Đovanijem Simeoneom. U nadoknadi vremena Atalanta je propustila šansu da sa golom prednosti sačeka revanš, pošto je Hans Hatebor uspeo da pogodi prečku posle udarca glavom. Iličić je u napadu posle toga i tražio penal, pošto ga je Žordan Veretu oborio u kaznenom prostoru, ali je sudija samo pokazao na korner posle kojeg više nije bilo uzbuđenja.

Srpski fudbaler Nikola Milenković je odigrao svih 90 minuta za Fiorentinu, dok je Dušan Vlahović ostao na klupi, isto kao Hrvat Marko Pjaca. Na drugoj strani, Iličić i Pašalić su proveli celu utakmicu na terenu.

Revanš utakmica polufinala na programu je 24. aprila u Bergamu i moći ćete da ga pratite na Sport Klubu, isto kao i susret Milana i Lacija, čiji je prvi duel završen bez golova.