Gol Ćira i Murijela, Viola i Lacio podelili bodove

Serie A 10. mar. 201922:43 > 22:46
Marco Rosi/Getty Images

U nedelju je u 27. kolu Serije A ekipa Fiorentine na domaćem terenu remizirala 1:1 protiv Lacija, pa su oba tima i dalje udaljena od mesta koje vode u evropska takmičenja.

Lacio je na stadionu „Artemio Franki“ došao u vođstvo u 23. minutu, a strelac je bio napadač svetloplavih Ćiro Imobile – bio je to njegov 13. gol u sezoni.

Ipak, tim trenera Piolija uspeo je da u drugom poluvremenu dođe do izjednačenja i važnog boda, a strelac je bio Kolumbijac Lus Murijel na asistenciju Miraljasa i tako potsav

Srpski reprezentativci igrali su na obe strane po 90 minuta – Nikola Milenković u srcu odbrane „Viole“, a Sergej Milinković-Savić u sredini terena za ekipu Lacija. Adam Marušić, reprezentativac Crne Gore, takođe je odigrao čitav meč za Lacijale.

Hrvatski vezista Milan Badelj odigrao je nešto više od 20 minuta protiv svog bivšeg kluba, poštio je u igru ušao umesto internacionalca iz BiH i kapitena tima Senada Lulića.

Oba tima nalaze se na pozicijama koje ne vode u Evropu – Lacio je u boljoj situaciji i nalaze se na osmom mestu sa 42 boda, dva manje od šestoplasiranog Torina, a Fiorentina je deseta sa 37 bodova.

U narednom kolu Lacio će igrati protiv Parme na „Olimpiku“, dok će Fiorentina na gostovanje Kaljariju.

U subotu je poljski napadač Kšištof Pjontek nastavio nestvarnu seriju pogodaka, a njegov Milan slavio je u Veroni protiv „fenjeraša“ Kjeva.

Ranije u nedelju je Bolonja srpskog trenera Siniše Mihajlovića trijumfovala u duelu sa Kaljarijem, a u mečevima koji su na programu bili od 15 časova slavili su Torino, Inter i Atalanta.