Empoli namučio Juventus, Mandžukić asistirao

Serie A 30. mar 201920:06 > 20:08
Tullio M. Puglia/Getty Images

Fudbaleri Juventusa savladali su Empoli rezultatom 1:0 u okviru 29. kola Serije A, a jedini gol na utakmici postigao je Moiz Ken.

Gosti su ozbiljno pretili na „Alijanc stadionu“, ali je Ken posle asistencije Marija Mandžukića zatresao mrežu Empolija u 72. minutu.

Desetak minuta pošto je ušao u igru, Leonardo Spinacola je poslao dugu loptu prema hrvatskom fudbaleru, koji ju je glavom samo prosledio Kenu, a on nije imao težak posao da ugrozi golmana Empolija. Ken je tri minuta ranije zamenio Blejza Matuidija na terenu.

Najbolju priliku za Empoli imao je Rade Krunić posle dvadesetak minuta igre, ali je lopta prošla tik pored stative, a šanse su za Juventus promašivali Mandžukić, Ken i Miralem Pjanić.

Pjanić i Mandžukić su odigrali po 90 minuta za Juventus, dok je Krunić na drugoj strani bio u igri do 80. minuta, a minut ranije je sa terena izašao hrvatski fudbaler Marko Pajač.

‚Stara dama‘ na čelu tabele sada ima 78 bodova, 18 više od Napolija, koji ima utakmicu manje, dok je Empoli na 17. poziciji, tik iznad opasne zone, sa 25 bodova.