Kaljari beži od opasne zone, Udineze prati

Serie A 7. apr 201916:58 > 16:58
Gabriele Maltinti, Getty Images Sport

Važnu pobedu u borbi za opstanak ostvarili su fudbaleri Udinezea, koji su na svom terenu savladali Empoli sa 3:2.

Zanimljivo, svih pet golova viđeno je u prvom poluvremenu, a gosti su prednost imali u dva navrata.

Već u 11. minutu je Kaputo postigao gol za vođstvo Empolija, posle asistencije Krunića. Nije dugo trajalo slavlje gostiju, pošto je De Paul izjednačio samo četiri minuta kasnije.

Bio je raspoložen Krunić za igru, pa je ponovo vratio goste u vođstvo u 24. minutu.

Mirovale su mreže do završnice prvog poluvremena, kada je Majeta napravio faul, posle koga je sudija pokazao na belu tačku. Drugi put na utakmici među strelce se upisao De Paul, koji je bio siguran sa penala.

Argentinac je učestvovao i trećem golu domaćih. Posle njegovog slobodnog udarca lopta se odbila o živi zid, pokupio ju je Mandragora koji je postavio konačni rezultat.

U drugom poluvremenu nije viđeno mnogo toga. Domaći su od 63. minuta imali igrača manje, pošto je drugi žuti karton dobio Zegelar. Uspeo je Udineze da osujeti sve namere rivala i osvoji sva tri boda.

Kaljari se odmakao od zone ispadanja, pošto je posle pobede nad SPAL-om zauzeo 11. poziciju. Domaći tim slavio je sa 2:1.

Vođstvo Kaljariju doneo Farago već u trećem minutu. Mada su gosti izjednačili pogotkom Antenućija iz kaznenog udarca, sve vreme su domaći kontrolisali situaciju na terenu. Napadao je Kaljari konstantno, imao je čak 10 šuteva u okvir gola rivala, pa je Pavoleti postavio konačni rezultat.