Korea odveo Lacio u finale kupa

Serie A 24. apr 201922:41 > 22:48
Marco Rosi/Getty Images

Lacio je slavio u revanšu polufinala Kupa Italije u gostima protiv Milana 1:0 i na taj način izborio plasman u finale.

Iako je u ranoj fazi ostao bez Sergeja Milinković-Savića zbog povrede, Rimljani nisu odustajali od svoje igre. Nisu se branili, opasno su pretili iz kontranapada pošto im je Milan ostavljao dosta prostora usled učestalih, ali jalovih napada. Najbolju priliku imao je Kalabrija, kada je šutirao iskosa sa desne strane levom nogom, ali je Strakoša intervenisao i odbio loptu u korner.

U prvih 45 minuta nije bilo golova i bilo je jasno da će jedan gol rešiti utakmicu. Baš tako se i dogodilo, a postigao ga je Lacio. Ćiro Imobile je u 58. minutu sjajno uposlio Koreu, koji je rutinski plasirao pored Pepea Reine i Rimljani su postigli zlata vredan gol u gostima. Milan je navaljivao, ali nije uspeo ni do počasnog gola i propustili su da se ponovo plasiraju u finale kupa, koji nisu osvojili od 2003.

Lacio će igrati u trećem finalu u poslednjih pet sezona, a rival će im biti Atalanta ili Fiorentina.