Farijas pogodio za slavlje Empolija, Atalanta sigurna

Serie A 5. maj 201915:26 > 17:11
Gabriele Maltinti/Getty Images

Fudbaleri Empolija slavili su u meču 35. kola Serije A protiv Fiorentine na domaćem terenu, rezultatom 1:0.

Empoliju ovaj trijumf mnogo znači u borbi za opstanak.

Jedini gol na stadionu Karlo Kasteljani postigao je Farijas u 54. minutu, kada mu je asistirao Di Lorenco.

Bosanskohercegovački fudbaler Rade Krunić proveo je 90 minuta na terenu, kada ga je zamenio Salih Udžan.

Celu utakmicu za Empoli odigrao je Hrvat Marko Pajac.

Sa druge strane, svih 90 minuta za Fiorentinu odigrao je srpski fudbaler Nikola Milenković, dok je 19-godišnji Dušan Vlahović u igru ušao u 67. minutu, umesto Murijela.

Završnicu meča obeležio je Veretut. 26-godišnji francuski vezista je u šestom minutu sudijske nadoknade zaradio direktan crveni karton, zbog nesportskog ponašanja.

Fiorentina je na 13. mestu na tabeli sa 40 bodova, Empoli je i dalje u zoni ispadanja, na 18. mestu sa 32 boda, dva manje od Udinezea.

Lacio je pred svojim navijačima poražen od Atalante 3:1.

Parolo je već u trećem minutu susreta doneo prednost domaćem timu, a u 22. je Zapata bio precizan za izjednačenje gostiju.

Kastanje je pogodio za preokret Atalante u 58. minutu, kada mu je asistirao Kastanje.

Djimsiti je u 76. postavio konačnih 3:1.

Atalanta je na četvrtoj poziciji, koja vodi u grupnu fazu Lige šampiona i ima 62 boda.

Lacio je osmi sa 55 bodova.

Parma i Sampdorija odigrale su nerešeno 3:3, a na obe strane viđen je i po jedan crveni karton.

Parma je povela preko Alvesa u drugom minutu, a pre odlaska na pauzu preokret gostima doneli su Kvaglirelja i Defrel, koji su pogodili u 28. i 38. minutu.

Kvagriljela je za 3:1 bio precizan u 61. minutu, a domaći tim su do osvajanja jednog boda vodili Slovenac Juraj Kucka i Bastoni.

Sasuolo i Frosinone takođe su odigrali nerešeno 2:2.