Slavlje Udinezea, Lacio do boda

Serie A 10. dec 201223:17

U poslednja dva meča 16. kola Serije A, Udineze je slavio u Đenovi protiv Sampdorije 2:0, dok su Bolonja i Lacio igrali 0:0.

U prvoj pobedi „zebri“ na „Luiđi Ferarisu“ posle osam godina istakao se Antonio Di Natale asistencijom i golom, ali i srpski golman Željko Brkić koji je odbranio penal u drugom poluvremenu.

Lacio je bodom na „Renato Dal’Ari“ stigao do četvrtog mesta na tabeli, sa bodom više od gradskog rivala Rome i Fiorentine. Trećeplasirani Napoli ima četiri više.

Udineze je do pobede stigao u prvih pola sata. Prvo je u 17. minutu Di Natale asistirao Danilu za 1:0, da bi deset mimnuta kasnije sam duplirao prednosti.

Pola sata pre kraja rezervista Sampe Nikola Poci je imao šansu da smanji rezultat iz penala, ali je odlično intervenisao Željko Brkić i potvrdio pobedu Udinezea, drugu uzastopnu. Ceo meč za tim iz Udina odigrao je i odlični Dušan Basta.

U veoma izjednačenom duelu u Bolonji, Lacio je imao nešto više boljih šansi, ali je osvojio samo bod, odigravši poslednjih pet minuta sa igračem manje, zbog isključenja Libora Kožaka.

Author: AK, B92