Saša Lukić strelac za Torino u trijumfu protiv Lacija

Serie A 26. maj 201916:52 > 16:57
Valerio Pennicino, Getty Images Sport

Srpski vezista Saša Lukić bio je strelac za Torino u trijumfu "Bikova" protiv ekipe Lacija (3:1), u poslednjem kolu Serije A ove sezone.

Torino je ovim trijumfom obezbedio sedmo mesto u ligi, a domaći tim je došao u prednost pogotkom Jaga Falkea u 51. minutu.

Samo dva minuta kasnije, Saša Lukić je iskoristio pas Meite, brzonogi Srbin je pretrčao golmana gostiju i poslao loptu u mrežu.

Za Lukića je ovo drugi gol u sezoni, a nedavno je bio strelac u remiju sa Juventusom.

Lacio, pobednik ovogodišnjeg Kupa Italije smanjio je preko Ćira Imobilea u 66. minutu. Trijumf domaćih potvrdio je Lorenco De Silvestri deset minuta pre kraja utakmice.

Ovo je inače bio poslednji meč u karijeri za Emilijana Moretija, koji je u finišu dobio priliku da se oprosti od navijača Torina.

Za Lacio nisu igrali Marušić, Milinković Savić, Lukaku, Strakoša…

Osvajanjem sedme pozicije, Torino je stekao šanse da zaigra u Evropi, ali samo ako Milan bude suspendovan zbog kršenja pravila finansijskog fer-pleja.