SPAL bez šanse protiv Sasuola i odličnog Kaputa

Serie A 22. sep 201914:38 > 14:48
Giuseppe Bellini/Getty Images

Sasuolo je slavio na domaćem terenu protiv SPAL u okviru četvrtog kola Serije A. Rezultat je bio 3:0, a dva gola je postigao Frančesko Kaputo.

Prvi gol Sasuolo je postigao u 26. minutu kada je posle kontre Defrel namestio gol Frančesku Kaputu. Isti igrač je uvećao prednost u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena. Posle jednog centaršuta Kaputu je loptu namestio na nogu Berardi. Frančesko je potom probušio mrežu gostujućeg golmana.

Alfred Dankan je u 47. minutu postavio konačan rezultat posle karambola u kaznenom prostoru i greške odbrane SPAL. Gostujuća ekipa je inače u dva navrata imala razloga da zamrzi VAR. U prvom poluvremenu je na asistenciju video tehnologije promenjena odluka sudije koji je dosudio penal za goste, a u 92. minutu je igrač koji je postigao gol bio u ofsajdu.