Beloti makazicama srušio Milan u Torinu

Serie A 26. sep 201922:56 > 23:05
Getty Image/ Pier Marco Tacca

U poslednjem meču petog kola Serije A Torino je kod kuće savladao Milan 2:1, posle preokreta i to u režiji prvog strelca Bikova Andree Belotija.

Milan je bolje počeo meč i poveo u 18. minutu preko Kšištofa Pjonteka. On je bio siguran izvođač jedanaesterca, koji je prethodno iznudio njegov partner u napadu Leal. Rosoneri su dugo imali preimućstvo u meču, mada je domaćin pretio. Međutim, sve se okrenulo u 72. minutu. Tada je Beloti izveo odličnu solo akciju, šutirao snažno sa ivice šesnaesterca, lopta je pogodila Donarumu u ruku i završila u golu. Utisak je da je reprezentativni golman Italije mogao i bolje da interveniše, a ekipa kao da je pala od tada. Posebno u odbrani. Samo četiri minuta kasnije igrači Torina bukvalno su se šetali u šesnaestercu Milana. Donaruma je odlično odbranio udarac Simonea Zaze iz blizine, ali na njegovu nesreću na nju je naleteo Beloti. Lopta mu je malo otišla iza leđa, ali on se fenomenalno snašao, tako što ju je digao za makazice i na lep način zatresao praznu mrežu.

Milan do kraja nije uspeo da se oporavi i bodovi su, uprkos vođstvu gostiju, ostali u Torinu. Bikovi su sada šesti sa devet bodova i imaju tri boda više od 13. Milana.