Đenoa ispustila 2:0, sjajan gol i crveni Pandeva

Serie A 8. dec 201914:33 > 14:36
Getty Images/Maurizio Lagana

U uzbudljivom prvom nedeljnom meču Serije A Leće i Đenoa remizirali su 2:2, uz golčinu Gorana Pandeva i dva crvena kartona.

Sve je počelo kao iz bajke za goste koji su na poluvremenu vodili sa 2:0. Igrao se 31. minut, golman Gabrijel pogrešio je i loše ispucao loptu, a Pandev je primio loptu i drugim kontaktom je precizno poslao u gol sa četrdesetak metara.

U četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena prednost je duplirao Krišito iz penala, koji je skrivio Lukioni.

U 60. minutu Falko postiže izuzetno lepo gol – posle kratko izvedenog kornera dolazi do ivice šesnaesterca iskosa sa leve strane i “kiflom“ šalje loptu u gol.

Agudelo dobija drugi žuti karton u 69. minutu, a samo minut kasnije Falko je bio asistent za gol glavom Tabanelija – 2:2.

Unervozili su se gosti, pa je Pandev u roku od četiri minuta dobio dva žuta kartona, pa je do kraja domaćin mogao i do pobede sa dvojicom igrača više. Ipak, na kraju je ostalo nerešeno iako je Falko mogao da bude heroj.

Đenovaljani su 18. na tabeli sa 11 bodova, a ekipa Lećea je na 14. mestu sa 15 bodova.