Lepotica Kolarova u pobedi Rome u Firenci (VIDEO)

Serie A 20. dec 201922:42 > 22:51
Mario Carlini / Iguana Press/Getty Images

Uvodni meč 17. kola Serije A trebalo je da bude spektakl pošto je na Artemio Frankiju u Firenci gostovala Roma. Međutim, Vučica je bila više nego ubedljiva i slavila 4:1, a za potez utakmice bio je zaslužan kapiten Srbije Aleksandar Kolarov.

Roma je povela u 19. minutu golom Edina Džeka, a na 2:0 povisio je Aleksandar Kolarov u 21. minutu posle prelepo izvedenog slobodnog udarca.

Fiorentina za koju je svih 90 minuta odigrao Dušan Vlahović smanjila je na 2:1 u 34. minutu preko Badelja. Ali to je bilo sve što je domaćin učinio, dok je u 73. minutu Pelegrini trasirao put ka pobedi tima iz glavnog grada. Konačnih 4:1 postavio je Zanilo, a kao i kod trećeg gola i sada je asistent bio Edin Džeko.

Roma je četvrta sa 35 bodova, šest više od petoplasiranog Kaljarija, dok je Fiorentina 14. sa 17 bodova, svega četiri više od zone ispadanja.