Tomović pocrveneo, Lazović učestvovao kod dva gola

Serie A 5. jan 202016:55 > 16:57
Gabriele Maltinti, Getty Images Sport

Fudbaleri Verone prekinuli su seriju od tri meča bez pobede i u duelu 18. kola prvenstva Italije u gostima su savladali Spal rezultatom 2:0.

Ekipa iz grada Romea i Julije je upisala šesti trijumf u sezoni i sa 22 boda na deobi je devetog mesta sa Bolonjom, dok je Spal pretposlednji sa 12 bodova.

Gosti su poveli u 14. minutu, kada je Đampaolo Pacini sjajno reagovao na asistenciju Darka Lazovića i glavom matirao Etrita Berišu. Spal je u 39. minutu ostao sa igračem manje, a pre vremena u svlačionicu je morao Nenad Tomović.

Nekadašnji reprezentativac Srbije je preoštro startovao i sudija mu je pokazao direktan crveni karton.

Konačan rezultat postavio je Poljak Mariuš Stepinski u 85. minutu, koji je bio na pravom mestu nakon što je Beriša odbranio udarav Lazoviću posle solo prodora.