Dibala i Iguain odveli Juventus u 1/4 finala Kupa

Serie A 15. jan 202022:37 > 22:41
Stefano Guidi/Getty Images

Fudbaleri Juventusa ubedljivom pobedom protiv Udinezea 4:0 plasirali su se u četvrtfinale Kupa Italije.

Trener Stare dame Mauricio Sari na teren je poslao skoro najjači tim, u kome zbog bolseti nije bilo Kristijana Ronalda, a već posle četvrt časa igre bilo je jasno da gosti iz Udina nemaju ta da traže u Torinu.

Crno-beli su poveli u 16. minutu golom Gonzala Iguaina koji je razmenio nekoliko kratkih dodavanja sa Paulom Dibalom i potom savladao Andradea Nikolasa.

Prednost domaćih duplirao je Dibala u 26. minutu iz jedanaesterca, a Argentinac se u 57. minutu još jednom upisao u strelce prelepim pogotkom iskosa sa desne strane. Asistent je bio Iguain.

Konačan rezultat postavio je Daglas Kosta u 61. minutut iz penala nakon igranja rukom gostujućih fudbalera u kaznenom prostoru.

Juventus će se u četvrtfinalu sastati sa boljim iz duela Roma – Parma, koji je na programu u četvrtak u 21:15 časova.

Ostali četvrtfinalni parovi su: Milan – Torino, Fiorentina – Inter i Napoli – Lacio.

Mečeve Kupa Italije pratite na kanalima Sport Kluba.