Preokret i pobeda Sampdorije protiv Torina

Serie A 8. feb 202019:56 > 19:57
Paolo Rattini/Getty Images

Fudbaleri Sampdorije nakon preokreta su u subotu, u okviru 23. kola, slavili na gostovanju Torinu gde su pobedu upisali rezultatom 3:1.

Sampdorija se sa gostovanja Torinu vraća sa tri boda osvojena pobedom od 3:1.

Nije bilo golova u prvom poluvremenu, a nije bilo ni prilika vrednih pomena. U 18. minutu domaći su tražili penal nakon faula nad Andreom Belotijem, ali sudija čak nije ni proveravao ovu situaciju.

Igrao se 56. minut kada je Torino došao u vođstvo. Simone Verdi je sjajno utrčao u kazneni prostor i snažno šutirao. Lopta se odbila od stativu i ušla u gol.

Gosti do potpunog preokreta dolaze u posldnjih 20 minuta meča. Prvo je u 70. minutu Gaston ramirez iz slobodnog udarca sjajno pogodio za 1:1, da sbi samo šest minuta kasnije Sampdorija vodila. Egzekutor je još jednom bio Ramirez koji se sjajno snašao u kazenonom prostoru i poslao loptu u mrežu.

U 78. minutu je Torinu posao dodatno otežan jer je direktan crveni karton dobio Armando Ico, a penal je dosuđen za goste. Egzekutor je bio Fabio Kvaljarela.

Torino je vezao četiri poraza i sada je na 12. mestu na tabeli sa 27 bodova. Sampdorija je slavila nakon tri meča bez trijumfa i na 16. mestu na tabeli ima tri boda manje.