Novi spektakl Lećea, Napoli pao u Napulju

Serie A 9. feb 202016:57 > 16:58
Getty Images/Maurizio Lagana

Duele koji su počeli od 15 časova u okviru 23. kola Serije A obeležila je pobeda Lećea na gostovanju Napoliju. Pobedu je upisala i Đenova dok su Breša i Udineze odigrali nerešeno.

Fudbaleri Lećea slavili su na gostovanju Napoliju gde su pobedu upisali rezultatom 3:2.

Gosti su poveli golom Đanluke Lapadule u 29. minutu i tako rešili prvo poluvreme u svoju korist. Nadu Napoliju vratio je Arkadijuš Milik golom u 48. minutu, ali je Leće i na to imao odgovor.

Ponovo je odgovornost preuzeo Lapadula koji u 61. minutu vraća goste u vođstvo. Igrao se 82. minut kada je veznjak Markos Mankosu povisio na 3:1, a do kraja meča Napoli je uspeo samo da smanji na 3:2 golom Keljeona u 90. minutu.

Nakon dve vezane pobede, Leće se osigurao iznad opasne zone sa 22 boda, tri više od Đenove. Napoli je 11. sa 30 bodova.

Važnu pobedu upisala je u nedelju i Đenova koja je na svom terenu bila bolja od Kaljarija golom vetarana Goran Pandeva.

Breša i Udineze odigrali su 1:1 u meču u kome se na golove čekalo do poslednjih deset minuta. Povela je Breša u 81. minutu preko Bisolija, da bi Udineze do boda došao u trećem minutu nadoknade golom De Pola. Breša ostaje pretposlednja na tabeli sa 16 bodova, Udineze na 15. mestu ima 25.