Boginja gazi, trijumf Mihine Bolonje, evrogol Lazovića

Serie A 28. jun 202021:34 > 21:35
Getty Images/Marco Luzzani

Fudbaleri Atalante pobedili su Udineze na strani sa 3:2 u 28. kolu Serije A.

Duvan Zapata doveo je goste do prednosti u devetom minutu, a Kevin Lazanja je u 31. poravnao rezultat.

Na novo vođstvo Atalante čekalo se do 71. kad je Luis Murijel pogodio mrežu Zebreta, da bi isti igrač otklonio sve dileme oko pobednika sedam minuta kasnije.

Konačan rezultat postavio je Lazanja novim pogotkom u 87.

Boginja provincije nastavila je sa sjajnim partijama i došla do šestog uzastopnog trijumfa u ligi, a ukupno devetog u svim takmičenjima, računajući i period pre prekida sezone.

Ekipa Đan Pjera Gasperinija tom pobedom je praktično osigurala novi plasman u Ligu šampiona, pošto na 10. kola do kraja zauzima četvrto mesto sa ubedljivih devet bodova više od petoplasirane Rome.

Udineze je 15. sa 28 poena.

Napoli je sa 3:1 savladao SPAL kod kuće.

Dris Mertens u četvrtom, Hose Kaljehon u 36. i Amin Junes u 78. bili su strelci za Napolitance, dok je jedini gol za goste dao Andrea Petanja.

Tim Đenara Gatuza šesti je na tabeli sa 45 bodova. SPAL je na poslednjem mestu sa 18.

Bolonja je sa 2:1 pobedila Sampdoriju na strani. Trijumf Siniši Mihajloviću protiv bivšeg kluba doneli su Berou iz penala u 72. i Orsolini u 75.

Strelac za Doriju bio je Bonacoli u 88.

Bolonja je 11. na tabeli sa 37 bodova, a Sampdorija zauzima 17. poziciju sa 26.

Sasuolo je došao do boda protiv Verone pogotkom Rožerija u 90+7. minutu – 3:3.

Svih šest golova viđeno je u drugom poluvremenu, a goleadu je otvorio Darko Lazović fantastičnim pogotkom u 51. minutu za vođstvo Verone.

Žeremi Boga je poravnao u 53, da bi gosti preko Stepinskog u 57. i Pesine u 68. došli nadomak trijumfa.

Ipak, tako na kraju nije bilo. Boga je novim golom u 77. smanjio zaostatak i zatim je Rožerio u dubokoj nadoknadi vremena pogodio za konačnih 3:3.

Sasuolo je 12. sa 34, a Verona deveta sa 39.