Ronaldova "bomba" iz slobodnjaka, Juveu torinski derbi

Serie A 4. jul. 202019:32 > 19:35
Valerio Pennicino/Getty Images

U prvom meču subotnjeg programa 30. kola Serije A Juventus je kao domaćin bio bolji od gradskog rivala Torina rezultatom 4:1. Na taj način “Stara dama” stekla je sedam bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca Lacio, koji ima odigrani meč manje. Do kraja prvenstva ostalo je još osam kola.

Bjanko-neri su posle pola časa igre već imali prednost od 2:0 – u trećem minutu Paulo Dibala je posle dodavanja Kvardada odlično driblao i potom matirao golmana Sirigua. Zatim se u strelce upisao i Huan Kvadrado – dobru loptu mu je poslao Kristijano Ronaldo, a Kolumbijac je posle odličnog “lažnjaka” povisio na 2:0.

U sudijskoj nadoknadi vremena u prvom poluvremenu viđen je i pogodak za “Bikove” – posle VAR pomoći, dosuđen je penal, koji je Andrea Beloti pretvorio u pogodak, svoj 13. u sezoni – bilo je 2:1 za Juve.

Međutim, u 61. minutu duel je praktično rešio Kristijano Ronaldo – on je prelepim golom iz slobodnog udarca savladao Sirigua za svoj 25. pogodak u prvenstvu, pa mu sada Ćiro Imobile iz Lacija “beži” četiri gola.

U 84. minutu postavljen je konačan rezultat, a pomalo komičan autogol postigao je Džidži.

Čitav meč u redovima Torina odigrao je srpski internacionalac Saša Lukić.

Juventus, kojem je ovo bio sedmi uzastopni trijumf, igraće u narednom kolu protiv Milana na San Siru, dok je sledeći rival Torina Breša. „Bikovi“ se nalaze na 15. mestu tabele sa šest bodova više od Lećea.