Osetila je i Parma da je 2:0 najopasniji rezultat

Serie A 19. jul 202019:20 > 19:21
Mario Carlini / Iguana Press/Getty Images

Sampdorija je u meču 34. kola na Enio Tardiniju savladala Parmu 3:2, iako je gubila 2:0 i preskočila ju je na tabeli Serije A.

Parma je u očajnoj formi od nastavka šampionata i zbog toga je izgubila šansu za Evropu. Stoga, ovaj duel nije imao preterano takmičarski značaj. Ipak, domaćin je dobro počeo i odigrao odlično prvo poluvreme. Poveli su 2:0 golovima Žervinja u 18. i autogolom Berežinjskog u 40. minutu. Postigli su domaći i treći gol, ali je on u 24. minutu poništen posle konsultacija sa VAR zbog ofsajda.

Međutim, potpuno druga priča u drugom poluvremenu. Već u 48. minutu Šabo smanjuje na 2:1, a u 69. minutu čudesni veteran Fabio Kvaljarela donosi izjednačenje. Posle gola, Kvaljarela je u 78. minutu asistirao Frederiku Bonacoliju za veliki preokret i pobedu Đenovljana.

Posle ove pobede Sampdorija je preskočila na tabeli upravo Parmu i sada je 12. sa 41 bodom, dok je Parma 13. sa bodom manje,.