Murijel junak Atalante, sukob Gasperinija i Mihajlovića

Serie A 21. jul 202021:39 > 21:40
REUTERS/Alberto Lingria

Fudbaleri Atalante savladali su Bolonju rezultatom 1:0 u okviru 35. kola Serije A, a jedini gol na utakmikci postigao je Luis Murijel.

Kolumbijac je bio strelac u 62. minutu, desetak minuta pošto je ušao u igru umesto Marija Pašalića.

Pored trijumfa tima iz Bergama, utakmicu je obeležio incident koji se desio po isteku pola sata igre, kada su se sukobili treneri dva tima Đan Pjero Gasperini i Siniša Mihajlović.

Tome je prethodila odluka sudije da ne pokaže žuti karton fudbaleru domaćeg tima Robinu Gosensu, koji je umesto lopte udario protivnika u nogu. Usledila je žestoka razmena psovki i uvreda, obojici trenera je pokazana javna opomena, da bi Gasperini čak i zaradio isključenje.

Sama utakmica nije bila neizvesna, pošto nije viđeno mnogo prilika – u prvom poluvremenu je samo Pašalić mogao da zatrese mrežu protivnika, a na drugoj strani je Musa Barou pogodio prečku iz slobodnog udarca. U nastavku je Atalanta krenula ofanzivnije, Murijel je imao odličan solo prodor, a pre njegovog pogotka šansu je imao i Timoti Kastanje.

Pašalić je na terenu proveo prvih 45 minuta, dok je od 80. minuta za pobednički tim igrao hrvatski fudbaler Boško Šutalo.

Posle 22. pobede ove sezone Atalanta je napredovala do drugog mesta i sada ima šest manje od vodećeg Juventusa, a dva više od trećeplasiranog Intera, uz utakmicu više. Bolonja je na 10. poziciji posle pete utakmice bez trijumfa.