Bomba SMS odvela Lacio u Ligu šampiona

Serie A 23. jul 202023:36 > 23:47
Marco Rosi, Getty Images Sport

Lacio je posle preokreta savladao Kaljari 2:1, a pokretač je bio reprezentativac Srbije Sergej Milinković-Savić, koji je postigao fenomenalan gol.

Meč je počeo šokantno za domaćina, pošto je Kaljari postigao gol već u četvrtom minutu. Ali on je poništen zbog faula. Ipak, gosti dolaze prvi do gola. U smiraj prvog poluvremena, u 45. minutu Simeone trese mrežu i najavljuje još jednu košmarnu noć za nebesko-plave.

Ali na samom startu Sergej Milinković-Savić pokazuje zašto se najviše ceni od svih igrača Lacija. Sjajno je uhvatio polu volej sa distance i bukvalno ubio pauka za 1:1. Lacio je proigrao, počeo mnogo bolje da igra i kao kruna usledio je gol za potpuni preokret. Strelac je bio Ćiro Imobile u 60. minutu i tim golom se ponovo osamio na listi strelaca, pošto sada ima 31 pogodak, jedan više od Ronalda.

Do kraja rezultat se nije menjao i Lacio je došao do izuzetno važne pobede, kojom je i zvanično overio plasman u Ligu šampiona, prvi put posle 12 godina.