Majstorija Đuričića u slavlju Sasuola

Serie A 27. sep. 202014:45 > 14:56
Emilio Andreoli, Getty Images Sport

Filip Đuričić postigao je prvi gol za Sasuolo u ubedljivoj pobedi njegovog tima 4:1 na gostovanju protiv Specijeu u Seriji A. Srpski reprezentativac je napravio majstoriju u 12. minutu, kada je probacio loptu kroz noge defanzivcu Specije i rutinski plasirao loptu pored golmana Zoeta.

REUTERS/Jennifer Lorenzini

Do kraja poluvremena domaći su uspeli da dođu do izjednačenja preko Galabinova, koji je pogodio na asistenciju Ricija. Međutim, u drugom delu sve je bilo u znaku Sasuola. Pitanje pobednika su rešili u dva minuta.

Prvo je 64. minutu iz penala pogodio Berardi, nakon što je u šesnaesterecu oboren Frančesko Kaputo, da bi u 66. minutu na asistenciju odličnog Kaputa pogodio Defrel. Konačan rezultat postavio je upravo Kaputo u 76. minutu na dodavanje Ferarija. Zanimljivo je da su špicu Sasuola pre toga poništena tri gola zbog ofsajda posle gledanje VAR tehnologije.

Sasuolo posle dva kola ima četiri boda i gol razliku 5:2, dok je Speciji ovo bio prvi meč u elitnoj italijanskoj ligi.