Srbin za Srbina… Vlahović strelac, poraz Fiorentine

Serie A 2. okt. 202022:40 > 22:44
Gabriele Maltinti/Getty Images

Fudbaleri Sampdorije pobedili su Fiorentinu u Firenci 2:1 u prvoj utakmici trećeg kola italijanske Serije A.

Strelac za Ljubičaste bio je srpski internacionalac Dušan Vlahović u 72. minutu na asistenciju sunarodnika Nikole Milenkovića. Mladom napadaći, koji je bio starter, to je bio prvi pogodak još od 16. februara kada je baš protiv Sampdorije u Đenovi bio dvostruki strelac u trijumfu svog tima 5:1.

Sampdorija je zabeležila prvi trijumf posle dva uvodna neuspeha u sezoni, dok je Fiorentina vezala drugi poraz nakon što je u prvom kolu savladala Torino.

Gosti iz Đenove poveli su u 42. minutu pogotkom Fabija Kvaljarele iz jedanaesterca. Domaći su izjednačili nakon što je Milenković šutirao iz velike udaljenosti, ali je lopta došla do Vlahovića koji je neometan sa sedam metara matirao Emila Audera.

Sva tri boda Sampdoriji doneo je Valerio Vere i to na asistenciju svog golmana. Audero je u 83. minutu ispucao loptu, opdbrana Ljubičastih loše je reagovala, a Vere je prelepim lobom obezbedio pobedu gostima.

Fiorentina u sledećem kolu gostuje Speciji, a Sampdorija u Đenovi igra sa Lacijom.