Sasuolo na vrhu: Četvorkom srušen Krotone

Serie A 3. okt 202016:57 > 16:59
Giuseppe Bellini/Getty Images

Fudbaleri Sasuola pobedili su Krotone na svom terenu u trećem kolu Serije A rezultatom 4:1.

Najzaslužniji za trijumf domaćih bili su dvostruki strelac Frančesko Kaputo i Domeniko Berardi, koji je upisao gol i asistenciju.

Berardi je doveo tim iz Ređo Emilije do vođstva u 19. minutu, na dodavanje Gregorija Defrela. Prednost Sasuola trajala je pola sata, pošto je Krotone izjednačio pogotkom Simija iz penala u 49.

Nije se dugo čekalo da tim Roberta de Zerbija ponovo povede. Dogodilo se to u 58. minutu, kada je Kaputo bio precizan sa bele tačke.

Isti igrač otklonio je sve dileme oko pobednika u 85, na asistenciju Berardija, da bi u nadoknadi vremena Manuel Lokateli postavio konačan rezultat.

Filip Đuričić odigrao je 90 minuta za domaći tim. Kod gostiju, Miloš Vulić na terenu je bio 77 minuta.

Sasuolo ima sedam bodova iz tri meča i trenutno je lider prvenstva, uz meč više u odnosu na rivale. Krotone je upisao i treći poraz.