Serija A: Petarda Atalante!

Serie A 4. okt. 202014:29 > 14:38
Paolo Bruno/Getty Images

Atalanta nastavlja sa sjajnim i efikasnim partijama na startu nove sezone u italijanskoj Seriji A. Tim iz Bergama je u trećem kolu savladao Kaljari 5:2 (4:1) i zaseo na čelo tabele sa maksimalnim učinkom i gol razlikom 13:5.

REUTERS/Alessandro Garofalo

Četvrtfinalista poslednjeg izdanja Lige šampiona sav posao je završio u prvom poluvremenu. Do prednosti su stigli preko Luisa Mjuriela već u sedmom minutu. Izjednačio je iskusni Dijego Godin, koji je ovog leta na Sardiniju stigao iz Intera. To kao da je razljutilo domaćine. U roku od 13 minuta od 29. do 42. mrežu golmana Kranja pogodili su Gomez, Pašalić i Zapata.

Tračak nade da mogu da vrate neizvesnost u meč, gostima je dao Žoao Pedro, koji je posle sjajne akcije pogodio u 52. minutu.  Međutim, tačku na meč stavio je posle sjajne akcije Holanđanin Sam Lamers. Fintom je i iz igre izbacio defanzivca Kaljarija i rutinski po zemlji dao gol.

Zanimljivo je da ni u jednom meču dosadašnjeg dela šampionata Atalanta nije dala manje od četiri gola. U narednoj rundi tim iz Bergama čeka teško gostovanje u Napoliju, dok Kaljari ide na megdan u Torino istoimenoj ekipi. U prethodne tri runde, Kaljari je osvojio samo jedan bod.