Lacio može i bez SMS: Bolonja pala u Rimu

Serie A 24. okt. 202022:17 > 22:26
Paolo Bruno/Getty Images

Posle tri utakmice bez pobede Lacio je konačno ubeležio trojku. I to bez jednog od najboljih, ako ne i najuticajnijeg fudbalera Sergeja Milinković-Savića. Pobeđena je Bolonja Siniše Mihajlovića 2:1.

Mučio se Lacio bez reprezentativca Srbije i prošle sezone najboljeg veziste. Čak je Bolonja na početku i postigla gol u 13. minutu, ali je poništen posle konsultovanja VAR zbog prekršaja. Ali kada nema Milinković-Savića onda je tu da preuzme odgovornost Luis Alberto. Španac ni ovog puta nije zakazao i otvorio je bravu čvrsto postavljenog tima Siniše Mihajlovića. Gol je postignut u 54. minutu i to na sjajan način. Uzeo je loptu sa polovine, nanizao dvojicu protivničkih igrača i razantnim udarcem sa ivice šesnaesterca doveo Lacio u toliko željeno vođstvo.

Taj pogodak znatno je relaksirao situaciju za domaće, a Bolonja je morala da se otvori. To su domaći iskoristili i u 79. minutu overili trijumf, a strelac je bio Ćiro Imobile. Do kraja utakmice gosti su uspeli da smanje u drugom minutu nadoknade De Silvestri je bio strelac.

Lacio se posle prve pobede u prethodna četiri meča popeo na 10. mesto na tabeli i ima sedam bodova. Bolonja je 18. u zoni ispadanja sa svega tri.