Braća Insinje u centru pažnje: Napoli "okrenuo" Veštice

Serie A 25. okt 202017:01 > 17:02
Francesco Pecoraro, Getty Images Sport

Fudbaleri Napolija pobedili su Benevento na strani u petom kolu Serije A posle preokreta sa 2:1.

Duel na Ćiro Vigorito stadionu obeležila su braća Insinje, Roberto i Lorenco.

Najpre je mlađi Roberto u 30. minutu doveo Veštice u vođstvo, na asistenciju Đanluke Lapadule, da bi Lorenco u 60. maestralno pogodio pod prečku za izjednačenje Napolitanaca.

Tri boda ekipi Đenara Gatuza doneo je Andrea Petanja u 67.

Napadač gostiju iskoristio je povratnu Matea Politana i uz malo sreće zatresao mrežu sa desetak metara.

Bila je to akcija dvojice rezervista Napolija, koji su u igru ušli desetak minuta ranije, pa se može reći da je Gatuzo povukao prave poteze.

Klub sa San Paola drugi je na tabeli sa 11 bodova. Sastav Filipea Inzagija zauzima 12. poziciju sa šest.

Parma i Specija remizirali su 2:2. Iako su gosti imali dva pogotka prednosti, Mlekadžije su osvojile bod golom u nadoknadi.

Šabo u 28. i Agudelo u 31. pogađali su za Speciju. Gađiolo je u 34. smanjio zaostatak, da bi na kraju Juraj Kucka iz penala u 90+2. postavio konačnih 2:2.

Parma je 16. na tabeli sa četiri boda. Specija je 13 sa pet.