Spektakulran preokret Lacija, dva gola Ronalda

Serie A 1. nov. 202016:53 > 17:07
REUTERS/Francois Lenoir

Sa dva gola u nadoknadi vremena Lacio je pobedio na gostovanju Torino 4:3 u okviru šestog kola Serije A. Prvo je pogodio Imobile iz penala u 95. minutu za 3:3, a konačan rezultat postavio je Kajsedo u 98. minutu. Precizni su bili i srpski reprezentativci Milinković-Savić odnosno Saša Lukić.

Rimljani su odlični otvorili meč. Posle asistencije Patrika pogodio je Pereira u 15. minutu. Međutim, nije dugo trajala njihova radost. Bikovi su ekspresno preokrenuli rezultat. Bremer je izjednačio u 19, a prednost domaćinima doneo je Beloti iz penala u 24. minutu.

Izjednačio je iz slobodnog udarca Sergej Milinković – Savića u 49. minutu, a prednost domaćinima vratio je Saša Lukić u 87. minutu. I kad je delovalo da tri boda ostaju u Torinu, na opisan način Lacio je stigao do trećeg trijumfa u šampionatu.

Posle pauze zbog pozitivnog testa na teren se vratio i Kristijano Ronaldo. Portugalac je bio najzaslužniji za trijumf Juventusa 4:1 protiv Specije. On je u 56. minutu zamenio Dibalu, a samo tri minuta kasnije doneo je prednost svom timu od 2:1, a u 76. je pogodio iz penala za konačan rezultat.

U prvih 45 minuta za domaće je pogodio Morata, a izjednačio je Pobega. Između dva gola Ronalda u listu strelaca za Juve se upisao i Francuz Rabio u 67. minutu.

Ovim trijumfom Juventus je stigao do 12 bodova i sada je na drugom mestu. Vodeći je Milan sa 16 bodova.