Prva pobeda Torina, Lukić strelac treći put u tri meča

Serie A 4. nov. 202018:45 > 18:48
Paolo Rattini/Getty Images

U sredu se igrao jedan zaostali meč trećeg kola italijanske Serije A, a fudbaleri Torina slavili su na gostovanju protiv Đenove rezultatom 2:1 (2:0).

Srpski fudbaler Saša Lukić doneo je vođstvo gostima u 10. minutu iskoristivši grešku odbrane Đenove. Bio je to treći gol u poslednja četiri meča za nekadašnjeg fudbalera Partizana i Levantea, a u tom periodu imao je i jednu asistenciju.

U 26. minutu bilo je 2:0 za „Bikove“ posle autogola Pelegrinija.

Jedini gol za domaćina postigao je Skamaka u 90+4. minutu na asistenciju iskusnog Gorana Pandeva.

U pobedničkoj ekipi do 53. minuta igrao je nekadašnji vezista zagrebačkog Dinama Amer Gojak, a internacionalca iz BiH zamenio je Sualio Meite.

Torino je došao do prve pobede u sezoni, pošto je u prvih pet mečeva imao četiri poraza i remi, ali je i dalje u zoni ispadanja. Naredni meč igraće protiv Krotonea na domaćem terenu u nedelju.

Đenoa je u prvih šest mečeva osvojila pet bodova, a sledeći rival ekipi sa stadiona „Luiđi Feraris“ biće Roma.