Sampdorija pala na Sardiniji

Serie A 7. nov. 202017:01 > 17:10
Enrico Locci/Getty Images

Kaljari je na Sardiniji dočekao jedno od prijatnijih iznenađenja Serije A Sampdoriju i zabeležio sigurnu pobedu 2:0, čime je prekinut niz utakmica bez poraza tima iz Đenove.

Domaćin je utakmicu rešio u drugom poluvremenu. Ali veoma važan momenat bio je direktan crveni karton Augela u 40. minutu. U 48. minutu dosuđen je penal za Kaljari, a siguran sa bele tačke bio je Žoao Pedro. Od tog trenutka raspala se igra Sampdorije, a Kaljari je meč potpuno prelomio u 69. minutu kada je Nandes duplirao prednost.

Kaljari je postigao i treći gol u 78. minutu, strelac je bio Sotil. Ali on je poništen na asistenciju VAR zbog ofsajda. Na kraju i ovako je bilo dobro za Kaljari, koji se sa ova tri boda izjednačio sa Sampdorijom i oba tima dele 10. mesto sa po 10 bodova.