Ibrahimović u 93. minutu doneo bod Milanu

Serie A 8. nov. 202022:31 > 22:41
Emilio Andreoli/Getty Images

Verona nastavlja da iznenađuje favorite na njihovom terenu. Posle remija sa Juventosom, igrali su nerešeno i sa liderom Milanom 2:2 u sedmom kolu Serije A. Ipak mogu da žale za sva tri boda, jer je remi "roso-nerima" doneo Ibrahimović u trećem minutu nadoknade.

Gosti su do prednosti stigli već u šestom minutu. Posle kornera najviši u šesnaestercu Milana bio je Ćekerini. Pogodio je prečku, ali je akciju ispratio Barak i doveo Veronu u vođstvo. Posle još jednog prekida Verona je duplirala vođstvo. Lopta se odbila do Zakanija, čiji je šut zakačio Kalabrija, promenio smer lopti i Donaruma je bio nemoćan.

Milan je do kraja poluvremena uspeo da smanji rezultat. Viđen je autogol ovaj put na drugoj strani. Kesi je naleteo na centaršut, lopta je udarila u Manjanija i završila u mreži Verone.

U drugih 45 minuta „roso-neri“ su krenuli u totalnu ofanzivu. Čalhanogluu je u 51. minutu poništen gol zbog ofsajda, Hernandezu je golman Verone skinuo zicer u 64. minutu. Najbolju priliku za izjednačenje propustio je Ibrahimović, koji je promašio penal u 65. minutu. Šveđanin je posle toga pogodio i prečku, a Silverstri mu je odbranio i zicer u 78. minutu.

Ipak, u nadoknadi vremena, posle gužve u kaznenom prostoru, Ibrahimović je pogodio glavom i doneo bod Milanu.

Darko Lazović, reprezentativac Srbije odigrao je svih 90 minuta u dresu Verone.

Milan je ostao lider sa 17 bodova, i ima dva bod više od Sasuola. Napoli i Roma ih prate sa 14, a šampion Juventus 13 bodova. U narednom kolu Verona dočekuje Sasuolo, dok će Milan na teško gostovanje u Napulj.