Sasuolo na čelu Serije A, Miha slavio u gostima

Serie A 22. nov 202016:56 > 17:02
REUTERS/Jennifer Lorenzini

Pobedom na gostovanju protiv Verone 2:0, Sasuolo je preuzeo lidersku poziciju na tabeli Serije A. Trijumf gostima doneo je tandem Boga i Berardi, koji su imali po gol i asistenciju.

Vođstvo je Sasuolo doneo Boga u 42, a tačku na trijumf stavio je Berardi u 76. minutu. Filip Đuričić, koji se oporavio od koronavirusa odigrao je 73. minuta u dresu Sasuola. Za Veronu nije igrao Darko Lazović, koji je pozitivan na koronavirus.

Povezano

Inter je napravio veliki preokret i rezultatom 4:2 pobedio Torino. Gosti su posle 62. minuta vodili 2:0 preko Zaze i Ansaldija, koji je pogodio sa penala. Međutim, samo pet minuta kasnije na semaforu je stajalo 2:2. Strelci su bili Aleksi Sančes i Lukaku. U finišu su „nero-azuri“ stigli do pobede golom Lukakua iz penala. Konačan rezultat postavio je Martinez u 90. minutu.

Roma se probila na treće mesto sigurnim trijumfom protiv Parme. Vučica je sve rešila u prvih 45 minuta. Strelci su od 28. do 42. minuta bili Borha Majoral i dva puta Mhtarijan.

U gostima je slavila i Bolonja Siniše Mihajovića. U Đenovi su savladali Sampdoriju 2:1. Domaći su vodili preko Trosbija od sedmog minuta, ali su preokret doneli Regini autogolom u 44 i Orsolino u 52. minutu.

Sasuolo posle osam kola ima 18 bodova. Drugo mesto sa bodom manje dele Milan i Roma, s tim što Milanezi imaju meč manje. Juventus je četvrti sa 16 bodova.