Kup Italije: Đenova okrenula Sampdoriju, rutina Bikova

Serie A 26. nov 202018:50 > 19:09
Paolo Rattini/Getty Images

Fudbaleri Đenove pobedili su gradskog rivala Sampdoriju sa 3:1 i plasirali se u osminu finala Kupa Italije. Mesto u toj rundi obezbedio je i Torino, koji je sa 2:0 bio bolji od Entele.

Trijumf Đenove stigao je posle preokreta u drugom poluvremenu, u razmaku od svega 12 minuta igre, pošto je Sampdorija na velikom odmoru imala vođstvo.

Vere je doveo načelnog domaćina (oba tima igraju na Marasiju) do prednosti u 18. minutu i taj rezultat bio je aktuelan do 60. kada je Skamaka poravnao.

Samo osam minuta kasnije Lerager je preokrenuo, pre nego što je Skamaka u 72. otklonio sve dileme.

Grifoni u osmini finala igraju protiv Juventusa.

Valerio Pennicino, Getty Images Sport

Torino nije imao problema na svom terenu protiv drugoligaša i već u prvih pola sata igre rešio je pitanje pobednika.

Vodeći gol za Bikove dao je Simone Zaza u 28. minutu, na asistenciju Nikole Murua, da bi samo dva minuta kasnie Federiko Bonacoli postavio konačan rezultat.

U pobedničkom sastavu, ceo meč je branio Vanja Milinković-Savić, dok Saša Lukić nije bio u timu.

Torino se u borbi za četvrtfinale sastaje sa Milanom.