Bolno prizemljenje Sasuola protiv Intera

Serie A 28. nov. 202016:36 > 16:39
REUTERS/Jennifer Lorenzini

U derbiju devetog kola Serije A Inter je kao gosti ubedljivo savladao Sasuolo 3:0 i preuzeo drugu poziciju na tabeli.

Sasuolo je ovo kolo dočekao kao najprijatnije iznenađenje šampionata na drugoj poziciji. Sa druge strane Inter ne pruža partije u skladu sa očekivanjima. Ali pokazali su izabranici Antonija Kontea da nisu zaboravili da igraju fudbal i očitali su lekciju zeleno-crnima.

Gosti dolaze do gola već u četvrtom minutu. Sav posao je obavio Lautaro Martines, koji je prvo prebacio golmana, a onda posle jednog duela na granici faula, izborio se za loptu i poslužio na tacni Aleksisa Sančesa, koji je rutinski zatresao mrežu. U 14. minutu bilo je 2:0, a autogol je postigao Kirikes, posle karambola u šesnaestercu domaćina.

Nikako domaćin nije dolazio do svoje prepoznatljive, lepršave igre, a sve dileme oko pobednika rešio je Galjardini, koji je na lep način matirao Konsiljija, za konačnih 0:3. Reprezentativac Srbije Filip Đuričić odigrao je 59 minuta pre nego što je zamenjen, dok Aleksandar Kolarov nije bio u protokolu, u kojem se našao sin Dejana Stankovića Filip.

Inter je sada došao do drugog mesta na tabeli, iako je bodovno poravnat sa Sasuolom, pošto oba tima imaju po 18 bodova, ali neroazuri i bolju gol razliku. Lider Milan ima dva više.