Nastavak agonije za Boginju: Slavlje Verone u Bergamu

Serie A 28. nov. 202022:28 > 22:39
REUTERS/Daniele Mascolo

U poslednjem susretu devetog kola Serije A Verona je kao gost savladala Atalantu 2:0 i tako produbio krizu prošlosezonskog evropskog hita.

Ponadali su se u Bergamu da bi slavlje na Enfildu moglo da pokrene uspavanu Boginju. Atalanta je u prethodna četiri susreta u Seriji A zabeležila samo jednu pobedu. Međutim, Verona je još jednom pokazala da nema respekt ni prema kome. Posle uzetih bodova Juventusu i Milanu, ovog puta su iz Bergama uzeli sva tri ostvarivši pobedu 2:0.

Posle žestokog prvog dela u kojem su se ređali kartoni, ali i šanse Atalante, u drugom šok. Tačnije u 62. minutu. Dosuđen je penal za gosti a precizan sa bele tačke bio je Migel Veloso. Zna Verona veoma dobro da igra kada ima vođstvo, dok se kod Boginje video manjak samopouzdanja. A onda je Veloso u 83. minutu bio u ulozi asistenta a strelac je bio Zakanji sa konačnih 2:0.

Verona je ovom pobedom došla do šestog mesta i ima 15 bodova, samo pet manje od lidera Milana, ali i utakmicu više, dok je Atalanta deveta sa bodom manje.