Laciju kup, Romi tuga!

Prvo rimsko finale Kupa Italije pripalo je Laciju. „Nebesko plavi“ savladali su minimalnim rezultatom gradskog rivala Romu rezultatom 1:0(0:0), pogotkom reprezentativca Bosne i Hercegovine Senada Lulića u 71. minutu. Ovo je šesti nacionalni kup u vitrinama Lacija, koji je treći put u poslednjoj deceniji stigao do pehara u prestižnom takmičenju.

Lacio je bolje ušao u duel na prepunom „Olimpiku“. Najbolju priliku u prvom poluvremenu propustio je Miroslav Klose u 35. minutu. Nemac je šutirao glavom, ali je Bogdan Lobont uspeo da ukroti udarac snalažljivog napadača.

Rumunski čuvar mreže bio je, međutim, nemoćan u 71. minutu. Antonio Kandreva je „probio“ po desnom boku, centrirao, a Lobont je uspeo da skrene loptu pravo do nogu snalažljivog Lulića, koji je na drugoj stativi bio maksimalno skoncentirsan i izrastao u junaka utakmice.

Roma je bila blizu izjednačenja samo minut kasnije. Frančesko Toti je iz slobodnog udarca pronašao Destra koji je šutirao glavom, ali je Marketi odbio loptu do prečke i spasio svoj tim.

U finišu meča nervozni rezervista „vučice“ Torosidis dobio jecrvenikarton na klupi, žuti karton zaradio je Toti, a rezultat je ostao nepromenjen. lacio je mogao i da uveća prednost, ali je Mauri šutirao pravo u Lobonta.

(Foto:Beta/AP/Riccardo De Luca)

Author: Sportal.rs