Asistencija Lazovića u remiju Verone protiv Lacija

Serie A 6. feb 202320:32 0 komentara
Darko Lazović
Matteo Gribaudi/Image nella

U susretu 21. kola Serije A Verona i Lacio su na Bentegodiju podelili bodove odigravši nerešeno 1:1.

Otišao je Ivan Ilić, ali Verona i dalje opstaje na srpski pogon. Od povratka klupskim obavezama posle Svetskog prvenstva Darko Lazović igra sjajno. Postigao je u šest utakmica dva gola, a sada je protiv Lacija zabeležio i treću asistenciju, koja je direktno vodila do gola vrednog jednog boda. Njegovi golovi i asistencije doneli su Veroni ukupno osam bodova u ovih šest utakmica.

Lacio je u Veronu došao sa željom da materijalizuje poraze Milana i Atalante i pobegne im u borbi za prva četiri mesta. Nije ovo lako gostovanje, ali ekipi Mauricija Sarija vratio se Ćiro Imobile.

Gosti su se mučili, ali su ipak prvi došli do gola. I to u smiraj prvog poluvremena. Strelac je bio Pedro u 45. minutu. Na poluvreme je Lacio otišao sa minimalnom prednošću, ali ona nije dugo ostala na snazi.

U 51. minutu Darko Lazović proigrao je Engongea za 1:1. Rezultat koji je do kraja utakmice ostao na snazi. Rezultat kojim obe ekipe ne mogu biti zadovoljne, ali svakako je i to bolje nego poraz.