Atalanta dominantna protiv Napolija

Serie A 21. feb 202119:54 > 20:25 0 komentara
Atalanta
REUTERS/Daniele Mascolo

Fudbaleri Atalante demonstrirali su silu u duelu protiv Napolija i pobedu u 23. kolu Serije A upisali rezultatom 4:2.

Nije Atalantu poremetila činjenica da je trener Gasperini isključen u 26. minutu, ali u prvom poluvremenu nije bilo golova.

Atalanta je povela u 52. minutu. Duvan Zapata odlično je pratio let lopte nakon upućenog centaršuta i glavom je odlično poslao u mrežu za 1:0.

U 61. minutu gosti dolaze do izjednačenja. Pjotor Zjelinski je odlično šutirao i zatresao mrežu.

Tri minuta kasnije ponovo je u centru pažnje bio Zapata koji je odlično proigrao Robina Gosensa koji pogađa za novo vođstvo Atalante.

Luis Murijel je sjajnim golom povisio na 3:1 u 71. minutu, ali je pet minuta kasnije Gosens nesrećno postigao autogol i gosti su opet bili na samo gol zaostatka.

Sve je rešeno u 79. minutu golom Kristijana Gabrijela Romera za konačnih 4:2 za Atalantu.

Kraj meča obeležila je i teška scena nakon što je Viktor Osimen dobio udarac od koga je pao na travu.

Igrači su brzo primetili da je Osimen izgubio svest i odmah su pozvali lekara.

Jedino što se zna je da je odmah po iznošenju sa terena prebačen u bolnicu na dalje preglede i procenu stanja.

Atalanta sada na četvrtom mestu na tabeli ima 43 boda, Napoli je sedmi sa 40.