Atalanta i dalje lider – pala je i Roma, Murinjo isključen!

Serie A 18. sep 202220:00
Đorđo Skalvini, Atalanta
xNicolaxIanualex 33420001 via Guliver Image

Fudbaleri Atalante u jednom od najinteresantnijih mečeva sedmog kola prvenstva Italije u gostima su pobedili Romu rezultatom 1:0.

Povezane vesti

Ekipa iz Bergama i dalje ne zna za poraz u sezoni 2022/23. i sa 17 bodova lider je šampionata, dok je rimska Vučica upisala drugi poraz u poslednja tri duela i sa 13 bodova je tek šesta.

Roma je bila mnogo bolji rival na „Olimpijskom stadionu“ što potvrđuje i podatak da su gosti iz Bergama do pobede došli iz jedinog udarca u okvir gola. Igrao se 35. minut kada je Đorđo Skalvini lepim udarcem sa 18 metara matirao Ruija Patrisija.

Osamnaestogodišnjem defanzivcu Atalante to je bio prvi pogodak u sezoni.

Roma je od 57. minuta bila bez pomoći trenera Žozea Murinja, koji je zbog ulaska na teren dobio crveni karton. Temperamentni Portugalac je u svom elementu propratio odluku sudije.

Domaći su imali čak 21 udarac ka golu protivnika, od toga pet u okvir, 57 odsto posed lopte, međutim, gosti su se znalački branili i odbranili.

Srpski internacionalac Nemanja Matić je do 67. minuta bio u sastavu Rome, koja u sledećem kolu gostuje Interu. Atalantu 2. oktobra očekuje meč sa Fiorentinom u Bergamu.

Večeras u 20:45 sati u poslednjoj utakmici ovog kola sastaju se Milan i Napoli.