Atalanta maršira ka Ligi šampiona, Benevento ka Seriji B

Serie A 9. maj 202117:06 > 18:31
Atalanta
REUTERS/Daniele Mascolo

U Italiji je šampion poznat, ali ostale su nepoznanice oko mesta u Ligi šampiona kao i preostalo za Seriju B. Atalanta nastavlja da krči put ka eliti pobedom u Parmi 5:2, dok je Kaljari odradio veliki posao pobedom u Beneventu 3:1.

Ekipa iz Bergama gostovala je Parmi koja je siguran putnik u niži rang. I priušten je gotovo očekivan spektakl. Sedam golova, od čega pet u mreži domaćina. Mjurijel je postigao dva gola, a kod prvog asistirao mu je Mario Pašalić, a po gol Malinovski, Pesina i Mirančuk. Na drugoj strani Brineta i Som su bili strelci za Parmu. Sa ova tri boda Atalanta je usamljena na drugom mestu sa 72 boda, ima dva više od Napolija i tri od Juventusa i Milana, koji tek igraju svoj meč 35. kola i to međusobno. Parma je pretposlednja sa 20 bodova.

Benevento se očajnički bori da ostane deo elite, ali najnovijim porazom na svom terenu od direktnog rivala Kaljarija te šanse su značajno smanjene. Gosti su poveli golom Likojanisa već u prvom minutu. Lapadula je doneo izjednačenje u 16. i taj rezultat je bio na snazi do 64. minuta kada je Pavoleti ponovo doveo goste sa Sardinije u vođstvo. U 86. minutu dosuđen je penal za domaćina, ali posle asistencije VAR sudija Doveri odlučio je da promeni odluku. Na kraju u drugom minutu nadoknade Žoao Pedri postavlja konačnih Benevento – Kaljari 1:3. Kaljari je posle ove pobede 16. sa 35 bodova i ima četiri boda više od Beneventa koji je prvi u zoni ispadanja. Između ta dva tima je Specija, prva iznad crte sa 34 boda.

Važan bod u borbi za opstanak osvojio je Torino u gostima protiv Verone. Odigrali su 1:1. Vodeći gol za goste, za koje je od 58. minuta igrao Saša Lukić, postigao je u 85. minutu Vojvoda, dok je izjednačenje u 88. minutu doneo Dimarko. Za domaćina svih 90 minuta odigrali su Lazović i Ilić. Torino ima isti broj bodova kao Kaljari 35, dok je Verona 10. sa 43.