Atalanta protutnjala kroz Milano, Interu samo bod

Serie A 23. jan 202120:06 > 21:30 2 komentara
Valerio Pennicino, Getty Images Sport

Fudbaleri Atalante slavili su na gostovanju Milanu i pobedu upisali rezultatom 3:0. Udineze je odoleo Interu pa je taj meč završen bez golova.

Pobedu Atalante nad liderom šampionata najavio je nakon 26 minuta igre Kristijan Romero lepim golom za vođstvo 1:0.

Gosti su na dva gola prednosti otišli sa bele tačke u 53. minutu. Precizan je bio Josip Iličić.

Tačku na i u ovom duelu stavio je Duvan Zapata koji je u 77. minutu bio strelac na asistenciju Romera.

Debi u dresu Milana zabeležio je Mario Mandžukić koji je ušao sa klupe u 70. minutu kada i Ante Rebić. Duel je obeležilo i isključenje Antonija Kontea u samom finišu utakmice zbog rasprave sa sudijom oko nadoknade vremena.

U istom terminu igrali su Udineze i Inter, a ovaj meč završen je bez golova.

Imao je Inter svoje šanse, Lotaro Martinez postigao je i gol u osmom minutu, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

Milan je i dalje prvi sa 43 boda, Inter ima 41 na drugom mestu, Roma ima 36, a slede Napoli i Juventus sa 34 i 33, ali i po dva meča manje.