Autogol Marušića, asistencija Badelja i slavlje Lacija

Marco Rosi, Getty Images Sport

Fudbaleri Lacija pobedili su Đenovu 4:3 u meču 34. kola Serije A.

U veoma uzbudljivom meču Lacio je bio konkretniji od samog starta i nametnuo je svoj ritam, ali se Đenova probudila u drugom poluvremenu i uspela da pripreti domaćem timu.

Korea je u 30. minutu pogodio za vođstvo Lacija.

Prednost je duplirao Imobile u 43. minutu, kada je bio precizan iz penala. Tome je prethodio i žuti karton Radovanovića, zbog nesportskog ponašanja.

Drugo poluvreme počelo je autogolom Marušića u 47. minutu.

Samo pet minuta kasnije Alberto je pogodio za 3:1 Lacija. Svoj drugi gol na meču postigao je Korea u 56. minutu, kada je asistent bio Alberto.

Ipak, Đenova se nije predavala i propisno je namučila Lacio, ali je se kasno probudila i nije bilo vremena za izjednačenje ili preokret.

Skamaga je u 80. minutu sa bele tačke pogodio za 4:2, a samo minut kasnije Badelj je asistirao Šomurodovu koji je bio precizan za konačnih 4:3.

Srpski fudbaler Sergej Milinković Savić napustio je igru u 82. minutu.

Lacio je na šestom mestu sa 64 boda, dok je Đenova 13. sa 36.