Baloteli nije uspeo: Venecija i Ćitadela se bore za Seriju A

Serie A 20. maj 202123:01 > 21. maj 2021 8:37 0 komentara
Emilio Andreoli/Getty Images

U finalu plej-ofa za popunu Serije A igraće fudbaleri Venecije i Ćitadele pošto su u polufinalnim duelima bili bolji od Lećea i Monce.

Povezane vesti

Venecija je u revanšu polufinala plej-ofa Serije B gostovala u četvrtak ekipi Lećea i odigrala nerešeno 1:1. Time je odbranila minimalnu prednost iz prvog meča na svom terenu (1:0) i plasirala se u finale.

Venecija je povela golom Aramua iz penala u trećem minutu sudijske nadoknade vremena u prvom poluvremenu. Izjednačio je Petinari u 65. minutu. Tragičar je veteran u domaćem timu Mankosu, u 80. minutu nije uspeo da realizuje jedanaesterac.

Venecija će se za mesto u Seriji A boriti protiv Ćitadele, koja je u drugom polufinalnu bila bolja od Monce. Poražena je u revanšu sa 2:0, ali je u prvom meču na svom terenu bila ubedljiva sa 3:0. Monca je u revanšu povela golom nekadašnjeg reprezentativca Italije Marija Balotelija u 58. minutu. na 2:0 je povisio D’Alesandro u 78, ali to ipak nije bilo dovoljno za prolaz dalje.

Predvođena Balotelijem, Kevinom Prinsom Boatengom i trenerom Kristijanom Brokijem, Monca je bila favorit uoči plej-ofa, ali nije uspela…

Prvi finalni meč između Venecije i Ćitadele na programu je u nedelju 23. maja, a revanš u čevrtak 27. maja.