Bikovi proboli Fiorentinu, Lukić asistent

Serie A 10. jan 202219:00 0 komentara
Saša Lukić
xMarcoxCanonierox via Guliver

U ponedeljak se igrala jedna utakmica 21. kola italijanske Serije A – fudbaleri Torina su na domaćem „Olimpijskom stadionu“ ubedljivim rezultatom 4:0 (3:0) savladali Fiorentinu, za koju su nastupili srpski reprezentativci Dušan Vlahović i Nikola Milenković.

Posle ove pobede ekipa iz Pijemonta ima 28 bodova, što im je dovoljno za deveto mesto tabele. Bila je ovo treća pobeda u četiri kola za Torino, a Fiorentina sada tri meča ne zna za trijumf. Viola je šesta sa 32 boda.

Serija A:

Utakmica je bila rešena u prvom poluvremenu – domaćin je do prednosti stigao u 19. minutu kada je defanzivac sa Obale Slonovače Vilfred Singo pogodio posle asistencije Mergima Vojvode.

Hrvatski napadač Josip Brekalo donosi domaćinu vođstvo 2:0 u 23. minutu, a asistent je ovog puta bio srpski reprezentativac Saša Lukić. U 31. minutu već je 3:0, a Brekalo postiže svoj drugi pogodak, peti u sezoni.

Konačnih 4:0 za Torino postavlja Sanabrija u 58. minutu posle pasa Mandragore. Lukić je odigrao svih 90 minuta za tim Ivana Jurića, dok su u poraženom sastavu igrali Nikola Milenković (ceo meč) i najbolji strelac lige Dušan Vlahović (do 73. minuta). Matija Nastasić i Aleksa Terzić presedeli su duel na klupi.

U narednom kolu Fiornetina će na stadionu „Artemio Franki“ dočekati Đenovu, dok će Torino gostovati Sampdoriji.