Bitna pobeda Lacija – ključni gol Sergeja!

Serie A 2. apr 202220:14 > 20:33
Sergej Milinkovic-Savić
xFabrizioxCorradettix xipa-agencyx 0 via Guliver

Drugi meč 31. kola italijanske Serije A koji se igrao u subotu doneo je pobedu Lacija u Rimu nad Sasuolom rezultatom 2:1 (1:0), a strelac drugog pogotka za tim Mauricija Sarija bio je srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić.

Posle ove pobede „nebeskoplavi“ se nalaze na petom mestu šampionata sa 52 boda, a ovo im je bila treća pobeda u poslednja četiri kola.

Serija A:

Rimljani nastavljaju poteru za mestu koje vodi u Ligu Evrope – trenutno su timu iz prestonice glavni konkurenti Roma, koja ima bod manje i meč manje, i Atalanta, koja ima bod manje i dve utakmice manje. Sasuolo je deveti sa 43 boda.

Poveo je domaćin preko Manuela Lacarija u 17. minutu – bio je to prelep udarac koji Andrea Konsilji nije mogao da zaustavi. U 51. minutu bilo je 2:0 za domaće, a svoj deveti gol u sezoni postigao je Sergej Milinković-Savić. Lopta se odbila do fudbalera rođenog u Španiji, koji je preciznim udarcem u donji levi ugao praktično rešio meč.

Do kraja utakmice Sasuolo je preko Hameda Žuniora Traorea uspeo da umanji zaostatak u petom minutu sudijske nadoknade. U poraženom timu zbog povrede nije bilo srpskog reprezentativca Filipa Đuričića.

U narednom kolu Lacio iduće u iduću nedelju gostuje Đenovi, dok će Sasuolo istog dana dočekati još jedan tim koji se bori za mesto u evropskim takmičenjima – Atalantu.