Boginja nije prebolela Old Traford, Udineze do boda u 94.

Serie A 24. okt 202114:29 > 22:47 0 komentara
Ruslan Malinovskyi of Atalanta celebrates with team mates after scoring to give the side a 1-0 lead during the Serie A Malinovski Pašalić
Jonathan Moscrop / Sportimage

Fudbaleri Atalante i Udineza igrali su u Bergamu nerešeno 1:1 u prvoj nedeljnoj utakmici devetog kola elitne italijanske lige Serije A.

Domaći tim je poveo u 56. minutu. Gol je postigao Ukrajinac Ruslan Malinovski na asistenciju hrvatskog internacionalca Marija Pašalića. Izjednačio je Portugalac Beto u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena. Asistent je bio 19-godišnji Lazar Samardžić, momak srpskog porekla rodom iz Berlina, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu.

Ovaj remi Boginje iz Bergama došao je samo tri dana pošto su fudbaleri Atalante ispustili 2:0 na Old Trafordu protiv Mančester Junajteda u grupnoj fazi Lige šampiona. Crveni đavoli su u drugom poluvremenu potpuno preokrenuli rezultat i na kraju slavili sa 3:2.

Atalanta je tako propustila priliku da zabeleži drugu uzasopnu pobedu u Seriji A i bar privremeno dođe na deobu trećeg i četvrtog mesta na tabeli zajedno sa šampionom Interom. Umesto toga, ostala je na petoj poziciji sa 15 bodova, koliko ima i Roma na četvrtoj, ali Murinjov tim ima i utakmicu manje.

Za ekipu Udinezea ovo je bio šesti uzastopni meč bez pobede u elitnoj italijanskoj ligi. Trenutno zauzima 13. mesto sa deset bodova.