Boginja ponovo u Ligi šampiona, Specija osigurala opstanak

Serie A 15. maj 202116:59 > 17:03 0 komentara
Getty Images

Fudbaleri Atalante igraće i sledeće sezone u Ligi šampiona, pošto su pobedom nad Đenovom u 37. kolu Serije A rezultatom 4:3 osigurali jednu od prve četiri pozicije u prvenstvu.

Uoči poslednje runde, ekipa iz Bergama zauzima drugo mesto na tabeli sa 78 bodova. Ima šest poena više i bolji međusobni skor od petoplasiranog Juventusa, tako da će bez obzira na ishod preostalih utakmica završiti u Top 4.

Boginji to donosi treće uzastopno učešće u Ligi šampiona, u kojoj je ove sezone stigla od osmine finala, gde je poražena od madridskog Reala.

Tim Đan Pjera Gasperinija do pobede u Đenovi stigao je praktično već u prvom poluvremenu, kada je stekao prednost od 3:0. Duvan Zapata je bio precizan u devetom, Ruslan Malinovski u 26, a Robin Gosens u 44. minutu.

U nastavku su gosti oborili ritam, pošto ih u sredu čeka finale Kupa Italije protiv Juventusa, što je Đenova iskoristila da ublaži poraz.

Eldor Šomurodov je smanjio na 3:1 u 49. minutu, zatim je Mario Pašalić u 51. vratio Atalanti tri gola prednosti, da bi do kraja Đenovljani uspeli da upišu još dva pogotka. Goran Pandev je bio precizan u 67. iz penala, a Šomurodov u 85. za konačan rezultat.

Đenova poslednjoj rundi igra protiv Kaljarija. Atalantu čeka duel sa Milanom.

Ekipa Specije je kod kuće savladala Torino sa 4:1 i osigurala opstanak u eliti. Pred završnu rundu zauzima 15. mesto sa 38 bodova, sedam više od Beneventa na poziciji 18. Torino je porazom ugrozio šanse za ostanak, pošto je sada 17. sa 35 bodova.

Saponara je doveo domeće u vođstvo u 19. minutu, potom je Ncola povisio iz penala u 41, ali je nadu Bikovima sa bele tačke vratio Beloti u 53. Da će bodovi ostati Speciji bilo je jasno posle još jednog gola Ncole u 74, ali je nova potvrda stigla u 84. kada se Erlič upisao u strelce.

Specija u sledećem kolu čeka Romu. Torino gostuje Laciju.