Bolonja bolja od Fiorentine, Imobile i Luis Alberto za Lacio

Serie A 11. sep 202219:56 0 komentara
Paolo Bruno/Getty Images

U tri poslepodnevna duela šestog kola Serije A pobede su u nedelju upisali Bolonja protiv Fiorentine i Udineze protiv Sasuola, Leće i Monca igrali su nerešeno. U nastavku dana u Sriji A pobedu je upisao i Lacio protiv Verone.

Prvi put bez Siniše Mihajlovića, Bolonja je pod vođstvom trenera mladog tima Luke Vićanija savladala Fiorentinu na svom terenu rezultatom 2:1.

Domaći su do pobede došli nakon preokreta jer je Fiorentina povela u 54. minutu preko Martineza Kvarta.

Samo pet minuta čekalo se na odgovor. Barou je u 59. minutu pogodio za izjednačenje, a Marko Arnautović tri minuta kasnije za pobedu, prvu u sezoni.

Luka Jović odigrao je ceo meč za Fiorentinu, ali bio je prilično neprimetan na terenu. Fiorentina pet kola ne zna za pobedu.

Udineze je slavio na gostovanju Sasuolu i pobedu upisao rezultatom 3:1.

Sasuolo je nakon 33 minuta igre došao do prednosti golom Fratesija, ali je u 44. domaćin ostao sa igračem manje jer je direktan crveni karton dobio Tresoldi.

Udineze brojčanu nadomć na terenu koristi tek u poslednjih 15 minuta utakmice. Igrao se 75. minut kada je Beto izjednačio, a zatim Udineze do pobede dolazi u nadoknadi vremena.

Lazar Samardžić je doneo Udinezeu prednost u prvom minutu nadoknade, a Beto je drugim golom na utakmici postavio konačan rezultat u trećem.

Leće i Monca odigrali su nerešeno, 1:1. Povela je Monca golom Sensija u 35. minutu, a domaći su se za bod izborili pogotkom Gonzalesa u 48.

Lacio je na svom terenu upisao treću pobedu sezone, a do nje je došao rezultatom 2:0.

Na gol se čekalo sve do 68. miniuta kada je precizan bio Ćiro Imobile. Najviši je Imobile bio u skoku i glavom je poslao loptu pod prečku. Pobedu je potvrdio Luis Alberto u šestom minutu nadoknade.